Region Stavanger markerte seg sterkt under IMEX Frankfurt 2025, en av verdens største B2B-messer for MICE-industrien. Med over 13 000 deltakere fra 150 land og hele 67 000 forhåndsbookede møter, er messen et globalt knutepunkt for innovasjon, samarbeid og nye ideer.

Region Stavanger i sentrum

Region Stavanger gjennomførte mer enn 42 møter med eksisterende og potensielle kunder i løpet av de tre dagene messen varte. Dette resulterte i gode relasjoner og konkrete avtaler, inkludert en bekreftet incentive-gruppe på 500 personer fra Tyskland til Stavanger. Ole Unger Weierholt, salgsjef MICE, representerte regionen med engasjement og profesjonalitet, eller kanskje det var galskap(?).

Networking Hour – den største på 9 år

Networking Hour på den norske standen ble det største afterpartyet på 9 år, med ca. 600 deltakere som minglet, danset og hadde det gøy. DJ Fox, som har vært en fast del av eventet, leverte sitt vante energi- og musikkshow. Et friskt pust på scenen kom fra vår egen Ole Unger Weierholt, som leverte en moderne sjømannsdans under navnet «The Fisherman». Hans engasjement tok oppmerksomheten og bidro til å heve stemningen.

Norway Association Event

I forkant av IMEX-messen organiserte Innovasjon Norge, sammen med flere kongressbyer, et eksklusivt association event. Arrangementet samlet viktige og relevante foreninger som vurderer Norge som vertsnasjon for sine fremtidige verdenskongresser. Under eventet holdt Ole Unger Weierholt et innlegg om Stavanger-regionen, som ikke bare fanget oppmerksomheten, men som også høstet latter og applaus – akkurat slik vi liker det!

Trender i MICE-industrien

Under IMEX Frankfurt 2025 stilte Ole Unger Weierholt spørsmål til en rekke møtebookere om hva de anser som de mest avgjørende trendene i MICE-industrien i fremtiden. Flere trender ble fremhevet, men to områder er spesielt relevante for Region Stavanger:

Bærekraft har blitt en avgjørende faktor for destinasjoner og arrangører. Eksempler på dette er konferansesentre og destinasjoner som har innført bærekraftige praksiser som energisparende løsninger, bruk av lokale og økologiske råvarer, samt reduksjon av plastavfall. Stavanger-regionen er godt posisjonert med sitt engasjement for grønn turisme, lokal mat og ansvarlig ressursbruk, og har allerede tatt viktige steg mot å bli en bærekraftig destinasjon for MICE-arrangementer.

Med økt bruk av AI-verktøy som Bizzabo og Eventbrite, har personlige og skreddersydde opplevelser blitt en viktig trend. Region Stavanger er godt posisjonert til å dra nytte av denne trenden, med sin evne til å tilby unike, tilpassede opplevelser for både små og store grupper. Den fleksible og personlige tilnærmingen til arrangementer gjør regionen til et attraktivt valg for de som søker spesialtilpassede konferanser og eventer.

Veien videre

Region Stavangers deltakelse på IMEX Frankfurt 2025 har styrket regionens posisjon som en attraktiv destinasjon for MICE-arrangementer. Med økt internasjonal synlighet og etablerte relasjoner er grunnlaget lagt for videre vekst og utvikling i MICE-segmentet.

For mer informasjon om Region Stavanger og MICE-tilbudet, besøk https://business.edgeofnorway.com/ eller ta kontakt med Ole Unger Weierholt på ole.weierholt@regionstavanger.com

About The Author