I reiselivet er det sjelden mangel på oppgaver. Gjestespørsmål skal besvares. I tillegg oppdateres nettsider og sosiale medier, og nye opplevelser skal planlegges – gjerne samtidig. Kanskje har du allerede prøvd Kunstig intelligens til å skrive et utkast eller få noen ideer.
I høst tilbyr Norwegian Travel Cluster KI-kurs laget for reiselivsbedrifter. Her kan du utforske hvordan KI kan brukes i oppgaver du kjenner fra din egen arbeidsdag. Kursene er delt inn i to nivåer, så du kan starte der det passer for deg.
Kunnskap vi får tilgang til sammen
Norwegian Travel Cluster samler reisemål fra hele Norge som samarbeider om å utvikle reiselivet på en bærekraftig måte. Region Stavanger er med i klyngens satsing på KI og ny teknologi. Gjennom samarbeidet kan vi dele erfaringer og gjøre relevant kompetanse tilgjengelig for bedriftene her i regionen.
Velg det du har bruk for
Nivå A passer for deg som er ny med KI, eller vil bli tryggere på det grunnleggende:
- 15. oktober: Trygg og ansvarlig bruk av KI
- 20. oktober: KI som praktisk arbeidshjelp
- 2. november: Lag KI-policy for egen bedrift
- 5. november: Koble e-post, kalender og regnskap til Claude
Nivå B passer for deg som har brukt KI litt og vil utforske flere muligheter:
- 12. november: KI i markedsføring og innhold
- 17. november: KI i produktutvikling og gjesteinnsikt
Du kan ta et kurs som treffer et behov i bedriften din, eller følge hele rekken.
Ordinær pris er 2 000 kroner per kurs. Med medlemsrabatten betaler du 500 kroner per kurs.
Er bedriften din medlem i Region Stavanger? Ta kontakt med Heta Inoma (heta.inoma@regionstavanger.com) for rabattkoden før du melder deg på.
Legg igjen en kommentar